1 września 2022 r. – POGOTOWIE PROTESTACYJNE!

1 września 2022

Kończy się czas zasłużonego wypoczynku.

Stoimy u progu nowego roku szkolnego we wszystkich placówkach oświatowych, a czas wakacji przyniósł szereg zmian prawa oświatowego (nowe przepisy dotyczące awansu, dodatkowe godziny do dyspozycji rodziców, itd…)

DLATEGO ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO ogłasza od 1 września 2022 roku POGOTOWIE PROTESTACYJNE!!!

Pierwszy etap to: oflagowanie i oplakatowanie placówek oraz akcja informująca o sytuacji polskiej edukacji. O tym zadaniu został poinformowany organ prowadzący oraz dyrektorzy placówek w dniu 29 sierpnia 2022 r. podczas miejskiej konferencji dla dyrektorów zabrzańskich placówek oświatowych.

Czeka nas niełatwy czas, ale mam nadzieję, że nie zapomnimy o najważniejszych filarach edukacji i wychowania, jakimi są:

WOLNA, BEZPIECZNA SZKOŁA I PLACÓWKA OŚWIATOWA, STABILIZACJA I DOBRE KSZTAŁCENIE, NA ODPOWIEDNIM POZIOMIE, KTÓRE MOŻE BYĆ REALIZOWANE PRZEZ MĄDRYCH, WYKWALIFIKOWANYCH, SZANOWANYCH, DOBRZE OPŁACANYCH PRACOWNIKÓW OŚWIATY.

Dlatego Związek Nauczycielstwa Polskiego, nie czeka biernie, ale reaguje, analizując i opiniując projekty, podejmując niełatwe rozmowy z MEIN, współpracując z tymi, którym nie jest obojętna polska edukacja.

Prezes Oddziału ZNP w Zabrzu

Uchwała Prezydium ZG ZNP: KLIKNIJ TUTAJ