14 października 2023 r. – Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023

Dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty w Zabrzu, z okazji ich święta:

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

Drodzy Pedagodzy oraz Pracownicy Administracji i Obsługi!!!

Każdemu człowiekowi potrzebny jest ktoś, kto nauczy drugiego człowieka jak żyć, by czynić dobro. To Wy, pracownicy oświaty, jesteście przykładem dla młodych pokoleń. Dlatego, w dniu tak szczególnym, jak Dzień Edukacji Narodowej, przyjmijcie życzenia zdrowia i wytrwałości w realizacji swoich życiowych celów, braku lęku o jutro, niech każdy dzień będzie powodem do radości i zadowolenia. Wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych, czynnym i emerytowanym, życzę przede wszystkim zdrowia. Życzę także, aby codzienne troski nie przysłoniły satysfakcji z pracy z uczniami, a szacunek towarzyszył Wam każdego dnia.

Prezes Oddziału ZNP w Zabrzu

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych składam serdeczne życzenia samych dobrych szkolnych dni. Dni pełnych spokoju, satysfakcji i sukcesów oraz szacunku i uznania uczniów, rodziców, członków lokalnej społeczności.

Nauczycielom, którzy są bez wątpienia najważniejszym ogniwem w całym edukacyjnym łańcuchu, życzę spokojnych dni skupionych na uczniu, bez ciągłych zmian w przepisach prawa oświatowego, zbędnej biurokracji i przeładowanych podstaw programowych. Życzę poszanowania godności i podniesienia prestiżu zawodu nauczyciela oraz zapewnienia bezpieczeństwa – również finansowego.

Życzenia kieruję również do pracowników szkolnej administracji i obsługi. Oby praca tej grupy zawodowej oraz dbałość nie tylko o sprawne funkcjonowanie szkoły czy placówki, ale przede wszystkim troska o uczennice i uczniów przynosiła wiele zadowolenia i satysfakcji – także materialnej.

Emerytowanym pracownikom oświaty życzę zdrowia, wiele radości z każdego dnia oraz odpowiedniego poziomu finansów pozwalających na spokojne życie i realizację marzeń.

Wszystkim czynnym i emerytowanym członkom Związku Nauczycielstwa Polskiego życzę zdrowia oraz dobrych, przyjaznych ludzi w otoczeniu.

Jednak, by te życzenia mogły się spełnić, musimy wszyscy, dzień po naszym święcie, 15 października 2023 roku wziąć udział w wyborach parlamentarnych, głosując na tych kandydatów,  dla których edukacja nie jest zbędnym balastem, lecz inwestycją w rozwój dziecka, ucznia, studenta, w rozwój lokalnych społeczności, w rozwój Polski.

Bo edukacja jest najważniejsza !

Jadwiga Aleksandra Rezler
Prezes Okręgu Śląskiego ZNP