XVI Mistrzostwa Śląska w Piłce Nożnej w Zabrzu

4 czerwca 2022

XVI MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W PIŁCE NOŻNEJ SZEŚCIOOSOBOWEJ PRACOWNIKÓW OŚWIATY

20 maja 2022 roku po raz szesnasty gościnny Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr7 w Zabrzu gościł uczestników Mistrzostw Śląska Pracowników Oświaty w Piłce Nożnej 6-osobowej na Boiskach Trawiastych.

Prezes Oddziału kol. Jolanta Jaskółka, Wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP kol. Aneta Mastalerz  oraz Jolanta Gottwald Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Miasta Zabrze serdecznie  powitały przybyłych i dały sygnał do rozpoczęcia rozgrywek.

Niestety pewne problemy zdrowotne, jak i techniczno- organizacyjne spowodowały, że ostatecznie zagrały tylko dwie drużyny, drużyna łączona z Rybnika i Żor oraz drużyna gospodarzy. Zabrakło zgłoszonych wcześniej zawodników z Zawiercia oraz reprezentacji Rady Powiatowej OPZZ z Zabrza. Pomimo tego obecni na mistrzostwach zawodnicy niezwłocznie przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał doświadczony sędzia oraz kierownik techniczny zawodów. Drużyny nie szczędziły sił, by przysporzyć emocji nielicznej, ale bardzo entuzjastycznej grupie kibiców. Piłka nieraz gościła w bramce, wzbudzając zachwyt widzów i motywując ich do głośnego dopingu.

Królem Strzelców został Wojciech Gancarczyk z Żor; tytuł Najlepszego Bramkarza przypadł Marcinowi Matuszakowi z Zabrza, a Najlepszego Zawodnika Mateuszowi Matuszewskiemu z  Rybnika.

Ostateczne wyniki tej niesamowitej rywalizacji to: 1 miejsce połączona drużyna z Rybnika i Żor, która w ten sposób zrealizowała swój cel, jakim była obrona zeszłorocznego tytułu Mistrza, a 2 miejsce drużyna z Zabrza. Gra przebiegała w zdrowej, sportowej rywalizacji i w duchu dobrej zabawy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zawita do nas, jak dawniej, więcej drużyn, a spotkania członków z różnych oddziałów Okręgu Śląskiego ZNP będą znów okazją do zdrowej rywalizacji oraz wspaniałej zabawy i integracji.