Z piłkarskiego boiska w Zabrzu

5 czerwca 2017

Jak co roku w maju, przedstawiciele śląskich oddziałów ZNP spotykają się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 7 w Zabrzu – Makoszowach, aby podjąć sportową rywalizację w duchu fair play.

Tradycyjnie organizatorem jest Zarząd Oddziału ZNP w Zabrzu, a współorganizatorami w tym roku byli: Zarząd Okręgu Śląskiego ZNP oraz Wydział Promocji, Turystyki i Sportu w Zabrzu.

W tym roku 19 maja 2017, w imieniu Członków Prezydium oraz Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zabrzu, zawodników, kibiców, organizatorów oraz przyjaciół zabrzańskiego Oddziału ZNP, przywitała Prezes Jolanta Jaskółka, dziękując za udział, zaangażowanie i współorganizację XIV Mistrzostw Śląska Pracowników Oświaty w Piłce Nożnej Sześcioosobowej na boiskach trawiastych.

Zawodnikom, jak zwykle, towarzyszyli zaproszeni goście: Rzecznik Prasowy Okręgu Śląskiego ZNP oraz Prezes Oddziału w Siemianowicach Śląskich – Grażyna Hołyś – Warmuz, Prezes Oddziału ZNP w Świętochłowicach – Grażyna Sosna, Wiceprezydent miasta Zabrza – Jan Pawluch, Przewodniczący Rady Miasta – Marian Czochara, Naczelnik Wydziału Oświaty – Ewa Wolnica, Podinspektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu – Krzysztof Nowiński, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 7 w Zabrzu – Marian Mleczko oraz organizatorzy, kibice i sympatycy związku.

W XIV Mistrzostwach Śląska Pracowników Oświaty w Piłce Nożnej udział wzięło 6 drużyn: drużyna z oddziału Bobrowniki, Chorzów, Rybnik, Świętochłowice, Tychy oraz Zabrze.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie oraz kierownik techniczny zawodów. Piłkarzy dopingowali do walki kibice, wspaniała sportowa atmosfera oraz jak zawsze sprzyjająca aura.

Zawodnicy w eliminacjach walczyli w dwóch grupach „każdy z każdym”: Grupa A – Bobrowniki, Tychy, Zabrze; Grupa B – Chorzów Rybnik, Świętochłowice. Rozgrywki zakończyły mecze o V, III, I miejsce.

I miejsce i puchar Prezesa Oddziału ZNP w Zabrzu, ufundowany przez Zarząd Oddziału ZNP w Zabrzu, zdobyli zawodnicy z Chorzowa, II miejsce i puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę Szulik zdobyła drużyna z Bobrowników, III miejsce i puchar Prezesa Okręgu Śląskiego ZNP, ufundowany przez Zarząd Okręgu Śląskiego ZNP, zdobyli piłkarze ze Świętochłowic. Za grę Fair Play puchar otrzymali zawodnicy z oddziału w Świętochłowicach. Drużyny zostały nagrodzone dodatkowo medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które ufundował Zarząd Oddziału ZNP w Zabrzu oraz Wydział Promocji, Turystyki i Sportu w Zabrzu. Pozostałe drużyny zajęły kolejno: IV miejsce – Zabrze, V miejsce Tychy, VI miejsce Rybnik.

Mistrzostwa wyłoniły: najlepszego zawodnika, został nim Adam Zbroszczyk – przedstawiciel Bobrowników, Króla Strzelców, został nim Marcin Molek – przedstawiciel Chorzowa oraz najlepszego bramkarza, którym okazał się, po raz kolejny, Rafał Kubicz – Zabrzanin. Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy ufundowane przez Oddział ZNP w Zabrzu oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Oddział ZNP w Zabrzu i Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Podsumowując zawody, Prezes Jolanta Jaskółka podziękowała wszystkim obecnym i wyraziła uznanie dla sportowej rywalizacji oraz wielkiego zaangażowania zawodników, które pomagają promować sportowe zainteresowania i aktywny styl życia.

Mając nadzieję na kontynuację pięknej tradycji współzawodnictwa i integracji środowiska oświatowego, zaprosiła wszystkich pracowników oświaty, nie tylko zawodników, na jubileuszowe XV Mistrzostwa Śląska.

Prezes Oddziału

Związku Nauczycielstwa Polskiego